Naše firma se zabývá originálními návrhy venkovních prostorů a zahrad, realizacemi stavební i zahradnické části, rekonstrukcemi, pravidelnou i jednorázovou péčí,  pěstováním a dodávkami rostlin a prováděním souvisejících řemesel.

 

Navrhujeme v souvislostech, rozvíjíme dobré vlastnosti daného místa , nepoužíváme chemikálie zejména herbicidy ani syntetické textilie. Každý i ovocný starý strom posoudíme a pokud je alespoň trochu perspektivní, tak jej doporučíme zachovat. Věnujeme maximální pozornost zachování ornice, bez níž je dobrá zahrada trvalé hodnoty nemyslitelná.

Kromě respektování požadavků zákazníka se snažíme také o co nejmenší narušení fungujícího ekosystému.

Předstih před konkurencí udržujeme rozsahem a hloubkou odborných znalostí, udržováním a vývojem firemního know-how a také prosazováním a dodržováním platných standardů-např. arboristický standard Výsadba stromů, SPPK A02 001:2013 a Řez stromů, SPPK A02 002:2013 

 

Provozujeme Starobělské zahradnictví, které se dlouhodobě zaměřuje zejména na dřeviny pro výsadbu živých plotů, vzrostlé stromy a dlouhodobě vyzkoušené ovocné druhy.

 

Na základě vlastních dobrých zkušeností jsme se stali odbornými prodejci jednoosých traktorů a univerzálních čtyřkolových traktorů pro profesionální zahradnické použití italských firem BCS a SAME. K těmto traktorům dodávame celou řadu přídavných zařízení, poskytujeme poradenství, servis a dodávky náhradních dílů.

 

 

Ekologický přístup k zahradám

 Při realizacích upřednostňujeme použití malé mechanizace a využití ruční práce kvůli maximální šetrnosti k půdě a rostlinám. Až na zdůvodněné vyjímky nepoužíváme chemické přípravky, zejména selektivní herbicidy, jejichž rezidua přetrvávají v půdě a kompostech mnoho let, ohrožují zdraví lidí i zvířat a například znemožňují využití kompostů k pěstování některých druhů rostlin. Místo chemie spoléháme na účinné nezávadné postupy, které jsou bezpečné pro zákazníky, jejich zahrady, naše pracovníky a životní prostředí.

Chemické zásahy můžeme doporučit pouze po diagnostice škodlivého činitele a po zvážení přínosu.

Zákazník si u nás může být jistý, že při práci nepoužijeme žádné škodlivé látky.

Ze zkušeností víme, že nejlepší zahrady rostou v podstatě samy. Proto je v našich návrzích kladen důraz na výběr rostlin vhodných do našeho klimatu a odolných škodlivým činitelům. Abychom pomohli rostlinám prospívat, zaměřujeme se kromě vhodné volby rostlin a umístění také na přípravu, vylepšení a zpracování půdy. Pokud je to možné, používáme přednostně ke hnojení organická hnojiva.

 

 

zahradysnapady.cz © 2018
Zahradysnapady.cz - Zahradní služby - Hodinový zahradník
Realizace pavelszabo.cz