Historie BCS

 

Společnost BCS založili poblíž Milana v Itálii v roce 1942 Luigi Castoldi s dvěma společníky Camillo Bonetti a Severino Speroni ( “C” podle Castoldi, podle dalších dvou “B” a “S”) a jejich první výrobek byla jednoosá lištová sekačka s motorem.

Myšlenkou bylo usnadnit produkci sena malým zemědělcům hlavně v horských oblastech. V této době bylo jedinou další možností sekat trávu kosou nebo použít sekačku taženou zvířetem (které potřebovalo k obživě zhruba to, co se na malých výměrách sklidilo.

Dva společníci se začali obávat rizikovosti projektu a tak hned ve druhém roce z podniku vystoupili, ve značce firmy však přesto zůstala písmena “BS”. Luigi Castoldi dále společnost provozoval. Po skončení 2. světové války byly k dispozici vládní finanční podpory pro modernizaci a mechanizaci malých zemědělských podniků a pro udržení ekonomiky v chodu a zvýšení konkurenceschopnosti.

Obrat začal narůstat a do 60 let továrna vyrobila už desítky tisích originálních sekaček. Také bylo vyráběno několik druhů příslušenství jako transportní vozík za sekačku nebo sedačka.

V roce 1967 začala nová kapitola v historii firmy BCS, když začalo společné podnikání se značkou GRILLO z Ceseny, která vyráběla jednoosé stroje ke zpracování půdy od roku 1953. Výsledkem bylo, že obě značky začaly nabízet víceúčelové jednoosé traktory s převodovkami s ozubenými koly a široký výběr příslušenství pro zpracování půdy, sečení, odklízení sněhu, transport a další.

BCS a GRILLO spolupracovaly až do počátku 80let, kdy spolupráci ukončily. V současnosti fungují jako konkurenti, i když jeden druhému vděčí za to, kam se dodnes dostaly.

 

V 90letech značka BCS koupila 2 své další italské konkurenty-továrnu na traktory FERRARI (nepleťme si se značkou závodních aut, Ferrari je velmi běžné italské jméno) a výrobu traktorů PASQUALI, čímž vznikl největší světový výrobce jednoosých a malých specializovaných zemědělských traktorů na světě.

 

zahradysnapady/ZE-TRAC © 2023
Zahradysnapady.cz - Zahradní služby - Hodinový zahradník
Realizace pavelszabo.cz