Moderní užitková zahrada

Chtěli byste mít vlastní zdravé a čerstvé ovoce, rostoucí pár kroků od domu? Ovoce, které v obchodech neseženete, má vysoký obsah vitamínů a jeho pěstování je dlouhodobě vyzkoušeno, jako například minikiwi(actinidia arguta), zimolez kamčatský(lonicera kamtschatica), beztrný ostružiník, staré odolné odrůdy jabloní, třešně, višně, rybíz.....

Moderní užitková zahrada se vyznačuje minimem péče při vysokém užitku. Toho se dosahuje právě volbou vhodných plodin a odrůd, které jsou odolné proti nemocem a škůdcům.

  Odrůdy, které nalezneme v obchodech, jsou šlechtěny přednostně na rovnoměrnost dozrávání a dlouhou výdrž v regálech a jsou během pěstování neustále chemicky ošetřovány.  V domácí zahradě si můžeme vysadit odrůdy podle své chuti a při využití místních osvědčených nebo novějších rezistentních odrůd můžeme obvykle na jakoukoli chemii zapomenout.

Pro ty z vás, kteří mají zájem o založení případně obnovení sadu nebo založení ovocné a zeleninové případně bylinkové zahrady zpracujeme návrh s volbou odrůd a návrh realizujeme.

Rostliny vhodné do moderní užitkové zahrady nabízíme v části osvědčené ovoce.

  Jablko v domácí zahradě

zahradysnapady/ZE-TRAC © 2023
Zahradysnapady.cz - Zahradní služby - Hodinový zahradník
Realizace pavelszabo.cz