Návrhy, projekty, vizualizace, poradenství.

Provádíme:

  • zaměření současného stavu
  • projekty venkovních prostor
  • projekty rekonstrukcí a terénních úprav
  • projekty zahrad
  • projekty staveb
  • osazovací plány
  • návrhy výsadeb, oplocení, komunikací, zahradních staveb a doplňků
  • návrhy školních zahrad, areálů komunitních center, firemních areálů, veřejných prostor..
  • doporučení ohledně volby odrůd a řešení problémů při pěstování

V oborech zahradnictví, zahradních staveb a terénních úprav poskytujeme také poradenství, konzultace a technický dozor.

Provádíme technický dozor investora a stavební dozor pro stavby do rozsahu RD s důrazem na detail a komplexnost díla včetně širších souvislostí.

Navrhujeme v souvislostech tak, aby venkovní prostor nebo zahrada dlouhodobě vyhovovaly požadavkům. Proto také projektování začíná se site analysis a dále řešením komunikací, napojením domu na ulici i zahradu, volbou povrchů. Cílem je, aby zahrada v návaznosti na neměnitelné prvky (dům, příjezd, terén, existující hodnotné dřeviny atd.) měla logickou stavbu a tedy i maximální uživatelskou hodnotu. Stanoví se soukromé zóny, které by měly být odcloněny od pohledů sousedů i kolemjdoucích. Na jižní až západní stranu s posezením nebo terasou se může umístit vhodný strom, který bude ochlazovat a stínit v letních vedrech. Do tohoto základního rámce se podle požadavků umísťují neživé prvky zahrady s jejich vlastním napojením a rostliny. Správně navržená zahrada musí také poskytovat pěkný, zajímavý a proměnlivý obraz při pohledu z oken.

Článek: Několik tipů pro navrhování zahrad

Doporučuji vždy předem vypracovat plán a toho se alespoň v hlavních rysech držet při realizaci. Pracovat bez uvažování souvislostí má za následek jen zklamání, protože se obvykle zanedlouho zjistí, že některé dřeviny jsou větší než jste čekali, rostou na nevhodných místech, jiné hynou kvůli nevhodným podmínkám, v obytné části zahrady je větrno a stále jste na očích sousedovi, plody ovocných stromů jsou nevyhovující kvality a přes okno obývacího pokoje vidíte celý rok bezútěšné zákoutí. V tuto chvíli může začít buď nahodilé přesazování, které vás vrátí o několik let zpět bez naděje na větší úspěch nebo, v lepším případě, se začne pracovat na plánu rekonstrukce, který umožní systematickou práci a bude základem pro další postup.

Myslíme si, že určitá změna v detailech živé části zahrady je během let nutná a přirozená. Některé rostliny zaniknou v konkurenci vyšších pater, jiné se okoukají, další nebudou prospívat podle představ, ale základní pojetí by mělo přetrvat alespoň několik desetiletí.

Základem každého návrhu a projektu je v prvé řadě značná komunikace se zákazníkem. Grafický výstup může být buď zjednodušený ve fomě jednoduché situace s legendou nebo kompletní, který zahrnuje situaci, řezy, půdorysy, pohledy, technickou zprávu, osazovací plány a na vyžádání trojrozměrnou vizualizaci.

        

 

Pro ty, které zahradnické práce baví a chtějí si udělat většinu sami, ale potřebují odbornou pomoc při realizaci, nabízíme:

 

OBJEDNÁVKA

zahradysnapady/ZE-TRAC © 2023
Zahradysnapady.cz - Zahradní služby - Hodinový zahradník
Realizace pavelszabo.cz